Shopping Cart: 0 Item(s)  -  SEK0.00
Hem >>  Damkläder >>  t-shirts casual >>  The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder

Kategorier

The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder [451329]The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder
Move your mouse over image or click to enlarge
The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder
SEK908.79  SEK454.39Spara: 50% mindre
  • Artikelnr: 451329
  • 5000 antal i lager
  • The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder
  • The North Face Girona GPS S / Tee T-shirts casual Svart Damkläder
  • The North Face S/S Simple Dome Tee T-shirts casual Grå Damkläder den mest fashionabla
  • The North Face L/s Terry Cre T-shirts casual Damkläder
  • The North Face S/S Simple Dome Tee T-shirts casual Grå Damkläder

Vänligen välj:

Antal

The North Face Virtus Dress T-shirts casual Blå Damkläder_checkout

The North Face Women? S Virtus klänning är en lätt klänning med tekniska egenskaper tyg och snygg design. VaporWick teknik hjälper till att reglera kroppstemperaturen, teckning fukt avdunstar från huden, upprätthålla en sval, torr passform. Klipp till smickra figuren, en inbyggd dragsko i midjan gör att klänningen ska trappas in, skapa en monterad och feminin siluett. Två blixtlåsförsedda handfickor ger säker förvaring för alla väsentligheter. Bekväm, praktisk och mångsidig för dag och natt slitage, halka på The North Face Women? S Virtus klänning.
Funktioner:
- Lätt klänning med tekniska tyg egenskaper
- Själv tyg dragsko i linningen
- två blixtlåsförsedda handfickor
- Vaporwick
- 55% Bomull, 45% Polyester
Teknik:
VaporWick:
VaporWick? är en egen väv av The North Face som rör sig fukt och svett från huden till utsidan av tyget där det lätt kan avdunsta. Denna process åstadkoms genom kapillärverkan av hydrofoba fibrer. Kapillärverkan förflyttar fukt och svett i alla riktningar från där det är riklig (användarens hud) och transporterar det till områden med lägre densitet (tygerna yttre yta). Avlägsnandet och avdunstning av svett och fukt hjälper till att hålla dig torr och bekväm.

friluftsliv butiken, The North Face bra produkt, kan du hitta olika storlekar på The North Face Virtus Dress och i många olika färger. Förutom det kan du också komplettera din beställning med produkter relaterade till The North Face Virtus Dress som kategorin Damkläder från vår friluftslivbutik online. Läs våra experters råd och guidning angående friluftslivutrustning och även The North Face Virtus Dress omdömen.

Beskrivning

Färg: Blå
The North Face - Damkläder - T-shirts casual,Färg: Blå